تبلیغات
تک دانلود - 5+1 راه‌حل سریع برای افزایش انرژی
 
تک دانلود
بزرگترین مرجع دانلود نرم افزار در افغانستان -هرات
                                                        
درباره وبلاگ

در صورت مواجه شدن به هر گونه مشکلی در سایت از طریق شماره موبایل یا ایمل با من بتماس شوید !
موبایل : 0778508585
ایمل : jawad_resuli2001@yahoo.com
مدیر وبلاگ : جواد رسولی
نویسندگان
نظرسنجی
دوستان عزیز بگوید کدام مطالب سایت من بهتر است

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خدمات وبلاگ نویسان جوان

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

باتوجه به زندگی پرمشغله و پرهیاهوی امروز و با توجه به وظایف سنگینی‌كه افراد ملزم به انجام آن هستند، چند استراتژی برای مبارزه با خستگی به شماتوصیه می‌كنیم

جهت خواندن کامل متن به ادامه مطلب بروید

فرض كنید ساعت 3 بعدازظهر است و شما كاملا خسته‌ از كار روزانه هستید و بدن شما مثل یك ماشین بدون سوخت است و درحالی كه كار شما درمحل كار به اتمام رسیده؛‌ ولی تا پایان روز زمانی بسیار باقی مانده است، یا مثل اكثر خانم‌ها ملزم به انجام كارهای روزانه از قبیل: رساندن بچه‌ها به مدرسه یا مهدكودك و... پختن غذا، انجام كارهای بیرون از منزل، نظافت و رسیدگی به تكالیف بچه‌ها، مراقبت و نگهداری از والدین پابه سن گذاشته، پرداخت صورتحساب‌ها و انجام دیگر كارهای مربوط به خانه یا به عبارت دیگر خانه‌داری و... هستید كه در این صورت فقط خواندن این فهرست، باعث خستگی می‌شود!! اما اینجا 6 استراتژی یا راه‌حل وجود دارد كه برای غلبه برخستگی مفید هستند البته بعضی از این استراتژی‌ها به سرعت، باعث افزایش انرژی درشما می‌شوند و بقیه آنها به‌عنوان یك راه‌حل بلندمدت به شمار می‌روند و مستلزم مقداری صبر هستند كه درنهایت نتیجه‌ای خوشایند دربرخواهند داشت.

1 استفاده از موادغذایی پرانرژی

ممكن است اولین راهی كه به ذهن همه می‌رسد، استفاده از شكلات و آبنبات باشد؛ اما جالب است بدانید‌ افزایش قند، به شما تا یك ساعت انرژی می‌دهد و بعد از آن شما دوباره دچارخستگی می‌شوید؛ اما برای این‌كه ‌ افزایش انرژی پایدارتری داشته باشید از موادی كه حاوی پروتئین و كربوهیدرات‌های پیچیده هستند استفاده كنید. از نمونه‌های كربوهیدرات‌های پیچیده، می‌توان به غلات و محصولات آنها مثل نان‌ها اشاره كرد.


بیسكویت‌ها یا كراكر با پنیر كم‌چرب و ساندویچ كره بادام زمینی از موادی هستند كه باعث افزایش انرژی می‌شوند‌. البته ساندویچ‌هایی كه در آنها از نان گندم ‌استفاده شود، نتیجه بهتری خواهد داشت؛ اما چرا تركیب پروتئین و یك كربوهیدرات پیچیده، باعث افزایش انرژی می‌شود؟ كربوهیدرات‌های پیچیده به نسبت كربوهیدرات‌های ساده با سرعت كمتری هضم می‌شوند و از طرف دیگر تركیب آنها با پروتئین، گلوكز خون را افزایش می‌دهد و در نهایت، افزایش انرژی پس از مصرف این‌گونه مواد، مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامد تا به‌عنوان مثال خوردن یك آبنبات یا ‌آدامس!

2 گنجاندن فیبر و كربوهیدرات در صبحانه

متخصصان تغذیه درآمریكا توصیه می‌كنند ‌برای افزایش انرژی دركوتاه مدت و بلندمدت، خوردن یك صبحانه كه از فیبر و كربوهیدرات غنی باشد را تبدیل به یك عادت روزانه كنید.

آنها برای اثبات ادعای خود مطالعه‌ای را هم به مقایسه اثرات 2 صبحانه‌ای كه غنی از كربوهیدرات هستند (ولی یكی از نظر فیبر ‌غنی و دیگری میزان فیبر كمی دارد) با 2 صبحانه پرچربی اختصاص داده‌اند كه نتیجه آن، این بوده كه صبحانه‌ای كه شامل فیبر و كربوهیدرات بالایی بود، باعث شد‌ فرد درفاصله صبحانه تا ناهار احساس گرسنگی و خستگی كمتری داشته باشد. برای افزایش میزان فیبر و كربوهیدرات درصبحانه، از نان‌های تست گندم یا كورن‌فلكس‌هایی كه فیبر بالایی دارند استفاده كنید، زیرا نصف پیمانه از كورن‌فلكس با فیبر بالا، حدود 14 گرم فیبر دارد و بعضی از نان‌ها نیز حدود 6 گرم فیبر درهر برش دارند. بنابراین سعی كنید دربرنامه غذایی روزانه خود حدود 25-30 گرم فیبر جای دهید.

3 استراحت كنید

یك استراحت كوتاه و دست كشیدن از كار برای چند‌ دقیقه، به شما در غلبه بر خستگی كمك بسیاری می‌كند و باعث افزایش بازدهی شما درطول روز خواهد شد. مطالعات نشان داده‌اند ‌یك استراحت 5 تا 10دقیقه‌ای یا حتی كمتر از آن، باعث افزایش انرژی فرد می‌شود و كسانی كه این كار را به یك عادت روزانه تبدیل می‌كنند، بدن آنها دربلندمدت هم پرانرژی خواهد ماند. محققان با برررسی آثار 3 نوع برنامه استراحت متفاوت روی كارمندانی كه با كامپیوتر كار می‌كنند دریافتند‌ استراحت‌های كوتاه‌تر از نظرزمانی، ولی به تعداد دفعات بیشتر، بهترین نتیجه را دررفع خستگی و افزایش بهره‌وری كارمندان درطی روز دربرخواهند داشت. همچنین این محققان دریافتند ‌كارمندانی كه درطول هریك ساعت، 4 استراحت 30 ثانیه‌ای می‌كنند، پس از 2 ساعت، 4 دقیقه استراحت كرده‌اند و گزارش‌های كاری آنها مبین این مطلب است كه بهره‌وری، سرعت و دقت آنها درمقایسه با بقیه كارمندان بسیار بهتر است.

4 تحرك حین كار را فراموش نكنید

برای این‌كه انرژی شما به سرعت افزایش یابد، برای 10 دقیقه دست از كار بكشید و درمحل كار خود كمی راه بروید. چراكه راه رفتن، اثر نیروبخشی دارد و حتی یك پیاده‌روی 10 دقیقه‌ای به شما درغلبه بر خستگی كمك بسیاری می‌كند. رابرت تایر، پروفسور دانشگاه كالیفرنیا درمطالعه‌ای به بررسی آثار انرژی‌بخشی موادقندی و راه رفتن پرداخته و در 12 روز مختلف، 18 نفر را مورد بررسی قرار داده‌؛ اما نتیجه برخلاف انتظار، این بوده كه كسانی كه به مدت 10 دقیقه راه رفته‌اند، انرژی‌شان بیشتر از كسانی كه از شكلات یا آبنبات استفاه كرده‌اند بوده است و این مطالعه نشان داده كه اثر انرژی‌بخشی راه رفتن، تا 2 ساعت باقی می‌ماند؛ اما استفاده از موادقندی، درهمان لحظه باعث افزایش انرژی می‌شود و پس از یك ساعت فرد دوباره دچار خستگی می‌شود.

5 مدیتیشن و حركات آرام‌بخش

مطالعات زیادی اثربخشی مدیتیشن بررفع خستگی را ثابت كرده‌اند؛ اما به محض صحبت از مدیتیشن افراد به یاد شمع‌های روشن و چهارزانو نشستن و... می‌افتند؛ درصورتی‌كه واقعا احتیاج به این كارها نیست. با یك مدیتیشن 3 دقیقه‌ای، می‌توان به آرامش دست یافت و هرگونه تنش و اضطراب و هیجان بی‌مورد را از خود دوركرد و با تفكر مثبت، كنترل انرژی خویش را به دست گرفت. توصیه شده ‌‌كه هرروز صبح قبل از بیرون آمدن از رختخواب با یك مدیتیشن كوچك، آغاز خوشی را برای خود رقم بزنید. درطی روز هم ‌هنگام خستگی، چشمان خود را ببندید و چندنفس عمیق بكشید و بدن خود را ریلكس كنید و وقتی افكار بد به سراغ شما می‌آیند، به آنها همانند ابری بنگرید كه از بالای سر شما می‌گذرند و به یك تصویر زیبا فكر كنید و ‌صحنه و تفكری مثبت را مجسم كنید؛ مثل لحظه غروب آفتاب یا ساحل دریا و... .

6 از آدم‌های منفی‌نگر دورباشید

برای افزایش انرژی درطول زندگی، متخصصان پیشنهاد می‌كنند كه تاحدامكان ارتباط خود را با افرادی كه انرژی مثبت دارند و این انرژی را به شما هم می‌دهند، بیشتر كنید و برعكس از افرادی كه منفی‌نگرند یا به عبارت دیگر انرژی منفی دارند، بپرهیزید. البته دربعضی شرایط، شما نمی‌توانید از آدم‌های منفی دوری كنید. مثلا اگر رئیس بداخلاق و تندخویی دارید كه همیشه درحال شكایت و انتقاد از دیگران است، خب مجبورید ‌‌او را تحمل كنید؛ اما قدرت افراد منفی، فراتر از این است كه ‌فقط موجب بدخلقی شما شوند، بلكه این‌گونه افراد نقش مخرب دارند و حضور‌ آنها دركنار شما، باعث ایجاد استرس، تشویش و عكس‌العمل‌های دیگر از سوی بدن شما می‌شود و این درحالی است كه استرس بزرگ‌ترین دشمن انرژی است و به مانند آتشی است كه آدرنالین را می‌سوزاند و وقتی‌ این اتفاق بیفتد، شما از انرژی تهی خواهید شد. برای بررسی آثار منفی افراد برسطح انرژی خود، به احساسات خود زمانی كه دركنار آنها هستید توجه كنید؛ اگر پس از چند دقیقه احساس خواب‌آلودگی كردید یا متوجه پایین آمدن ناگهانی سطح انرژی خود شدید، این نشانه‌ها به شما هشدار می‌دهند. پس اگر فردی شما را واقعا عصبی می‌كند و شما حتی احساس تهوع، گیجی یا سردرد می‌كنید، بدانید آن فرد، دارای انرژی منفی است و به این نكته توجه داشته باشید كه احساسات واگیردار هستند و قابلیت انتقال به افراد دیگر را دارند


نوع مطلب :
برچسب ها : برای افزایش انرژی، دانلود، رایگان، بازی، نرم افزار، جدید، بهترین، لینک، مستقیم، دانلود سنتر، فارسی، افغانستان، هرات، هراتیها، ایران، ایرانی،